Co łączy astrologię z numerologią?

Astrologia polega na analizowaniu wpływu ciał niebieskich na nasze życie, natomiast numerologia polega na analizowaniu wpływu liczb na nasze życie. 

Obie te dyscypliny praktykowane były już w dawnych czasach, ale dostępne tylko dla wybranych. Wykształconych filozofów i kapłanów. Z tej wiedzy mogli korzystać jedynie rządzący i bogaci. Dzisiaj każdy, kto ma na to ochotę może skorzystać z tej wiedzy. We własnym zakresie ją analizować i pogłębiać.

Zarówno z astrologii jak i z numerologii możemy uzyskać informacje na temat historii z przeszłości, zdarzeń, które do nas przyjdą, charakterze, dążeniach czy celu duszy. 

Te dwie dyscypliny wzajemnie zestawione uzupełniają cechy osobowości i w istotny sposób wzbogacają poznanie tajników ludzkiej natury. Osobowość człowieka poddana analizie z dwóch punktów widzenia jest przedstawiona w pełniejszym zakresie. 

W tym module możesz zapoznać się z zestawieniem poszczególnych znaków zodiaku z wibracjami numerologicznymi. Charakterystyka numerologiczna poszczególnych znaków zodiaku zamieszczona została poniżej.

Jeśli natomiast masz ochotę samodzielnie wykonać takie zestawienia możesz sporządzić sobie analizę numerologiczną korzystając z naszych kalkulatorów numerologicznych dostępnych na naszej stronie www.l-future.com/analiza-numerologiczna/.

Możesz również samodzielnie stworzyć swój kosmogram korzystając z darmowej opcji programu astrologicznego dostępnego na  www.astro.com

Aby stworzyć kosmogram:

  1. klikasz zakładkę Free Horoscopes i wybierasz Extended Chart Selection
  2. wybierasz opcję dla osób niezalogowanych: “ for guest users:
  3. To view this horoscope you need to enter birth data. Please click here to go to the data entry page. The horoscope will be displayed subsequently” – klikasz link
  4. wypełniasz formularz: Imię, nazwisko, płeć, dzień, miesiąc i rok urodzenia, godzina urodzenia, kraj urodzenia, miasto urodzenia – klikasz “continue”
  5. wyświetli się strona: Extended Chart Selection – klikasz przycisk: click here to show the chart

Koziorożec Jedynka.

To silna i nieugięta osobowość, posiadająca logiczny umysł, bardzo dociekliwa i rozważna w działaniach. Surowość, ambicja i rozsądek tego znaku zodiaku w połączeniu z niebywałą błyskotliwością, operatywnością i pragnieniem władzy jedynki tworzy osobę konsekwentną i zdecydowaną, wdrażającą wszędzie swoje porządki i zasady. Jeżeli cechy jedynki są bardziej dominujące możemy liczyć na dawkę emocji, dowcipu i nieco luzu. Zdarza się to jednak niezmiernie rzadko. Na zewnątrz zawsze będziemy widzieli pewną siebie, poważną i dostojną osobę. Niestety jest to przykrywka dla skrywanej nieśmiałości i wewnętrznej nerwowości.

Koziorożce jedynki są niezwykle ambitne i mają wysokie oczekiwania. Swoje działania bardzo dokładnie planują i wytrwale realizują, szczególnie te dotyczące spraw finansowych. Rzadko rezygnują ze swoich planów. Taka postawa prawie zawsze doprowadza je do władzy, wysokiej pozycji społecznej i materialnej. Wszystko to jest poparte niezwykłą pracowitością. Ponadto potrafi wywierać na innych wrażenie, skupiać na sobie uwagę oraz wpływać na kształtowanie opinii. Pozycja zawodowa, finanse i prestiż są bowiem bardzo ważne. Gdy plany nie układają się po myśli koziorożca jedynki stają się one ponure, oschłe, złośliwe i despotyczne.

Zwykle bardzo wcześnie potrafią określić co chcą w życiu robić, co ułatwia im wybór kierunku kształcenia. Umieją sobie organizować i planować pracę. Działają bardzo energicznie. Pomimo cech jedynki, zwykle umieją pracować z zespole, jednak ich rola musi być jedną z najważniejszych, jeśli nie najważniejszą. Posiadają zmysł praktyczny i zdolności manualne, a także prawdziwy talent artystyczny. Interesują się kulturą i sztuką. Jeśli znajdą się na stanowisku kierowniczym, od podwładnych wymagają rzetelności, zdyscyplinowania i poświęcenia. Dokładnie wszystko sprawdzają. Są perfekcjonistami. Natomiast za dobrze wykonaną pracę solidnie wynagradzają podległych pracowników.

Koziorożce jedynki nie są skore do przygód. Niełatwo ulegają pokusom, a w życiu czekają na wielką miłość. Dla nich bowiem liczy się jakość. Mają duże wymagania co do partnera. Ważna jest klasa, styl i sexapeel. Gdy takiego partnera spotkają to same stają się partnerem, namiętnym, oddanym i wiernym . Małżeństwo traktują poważnie, a  dom jest ich twierdzą. Cenią sobie ład i porządek zarówno w życiu jak i dookoła siebie. Dla dzieci są rodzicami, surowymi i wymagającymi. Ale zapewniają im dobre warunki życia i wykształcenie by mogły w przyszłości odnosić sukcesy. Zwykle nie decydują się większą gromadkę dzieci, gdyż taki model rodziny może wprowadzać zbyt wiele zamieszania. Na pierwszym miejscu zawsze stawiają swoje sprawy: pracę, karierę i potrzeby osobiste.

Do późnych lat cieszą się dobrą formą i szczupłą sylwetką. Mogą mieć jednak problemy z sercem czy ciśnieniem. Przyczyną jest ich wewnętrzna, skrywana nerwowa energia, której nie wyładowują we właściwy sposób. Pomocna okazać się może duża aktywność fizyczna do późnych lat. Uchroni ich ona od reumatyzmu bólu kręgosłupa i poprawi humor eliminując złośliwość, krytykę, zrzędliwość i pretensjonalność.

Baran Jedynka

Baran w parze z jedynką numerologiczną tworzy osobowość, która potrafi osiągać swoje cele życiowe. Barana bowiem cechuje odwaga, inteligencja i przedsiębiorczość co w połączeniu z ambicją, operatywnością i elokwencją jedynki sprawia, że są to osoby obok, których nie da się przejść obojętnie, które potrafią się wybić niemal w każdej dziedzinie. Taka skumulowana, silna energia potrafi ich wynieść na szczyty kariery. Swoją postawą przyciągają uwagę i intrygują. Mają duży wpływ na płeć przeciwną. Posiadają niezwykłą zdolność przekonywania, potrafią cierpliwie tłumaczyć, uzasadniać i przedstawiać dowody. Nie poddają się nawet gdy na początku im się nie udaje. W trakcie potrafią zmienić taktykę i sposób przekazu aby osiągnąć cel. Dodatkowo bywają wrażliwe na los innych ludzi i potrafią nieść im pomoc, gdy zajdzie taka potrzeba. To bardzo pracowite osoby, dążące do zaspokojenia swojego ego, ambicji i dużych wymagań. Nie są osobami skłonnymi słuchać czyichś sugestii czy dobrych rad. Potrzebują dużo swobody. Ich szczerość i otwartość, uprzejmość i prostolinijność wzbudzają sympatię ludzi. Potrafią wprowadzać dobry nastrój, bawić żartami. Zawsze pełne ciekawych pomysłów, nastawione na nowości i postęp.

W pracy pragną być samodzielne, niezawodne i zorganizowane. Bardzo solidnie wykonują swoje obowiązki, które ich nigdy nie przerastają. Radzą sobie ze wszystkim bez problemów. Jako szefowie potrafią docenić podwładnych, których traktują po koleżeńsku tworząc przyjazną atmosferę. Swoją postawą pokazują przykład dobrej pracy i takiej tez wymagają od innych. Nie tolerują obiboków.

Mają dryg do interesów lub zajmowania wysokich stanowisk. Ich energiczne działania, bystrość i elokwencja oraz umiejętność negocjacji bardzo im to ułatwiają.  Potrafią korzystać z nadarzających się okazji. Niestety ich pociąg do ryzyka, nieumiejętność słuchania rad i ostrzeżeń czasami naraża ich na porażki. Szybko jednak potrafią znaleźć wyjście z trudnych sytuacji.

Ich ujmujący sposób bycia, czar, urok i dowcip przyciągają płeć przeciwną jak magnes. Pragną tworzyć ciepły dom, otwarty dla przyjaciół. Uwielbiają organizować spotkania, grille. Uwielbiają dzieci i zawsze potrafią o nie zadbać. Osobę, którą pokochają obdarzają gorącym, namiętnym uczuciem. Gdy się jednak w związek wkradnie nuda to szukają wrażeń gdzie indziej.

Ich duży potencjał energii i sprawność fizyczna gwarantują im dobre zdrowie. Chętnie uprawiają sport. Są podatne na migreny i choroby serca, oraz kontuzje i urazy. Nie znoszą zastoju w życiu dlatego do późnych lat są bardzo aktywne.

Komentarze